Анжела САВЧЕНКО – стежками життєвого шляху Євгена ЧИКАЛЕНКА

Головна > Новини > Анжела САВЧЕНКО – стежками життєвого шляху Євгена ЧИКАЛЕНКА

20 листопада 2024 року викладачі та студенти кафедри відвідали цікаву конференцію, яка присвячена агроному, благодійнику, громадському діячу та українському меценату – Євгенію ЧИКАЛЕНКО в Обласній універсальній бібліотеці імені Дмитра ЧИЖЕВСЬКОГО.

Учасники мали можливість заглибитися в життя видатного діяча завдяки виступу Анжели САВЧЕНКО – упорядниці перевидання агробестселера Євгена Чикаленка «Розмова про сільське хазяйство», української краєзнавиці, директорки тургенції «Київські фрески», ініціаторки авторських проєктів і маршрутів присвячених громадським діячам і лідерам українського руху кінця ХІХ – початку ХХ століття.

Євген ЧИКАЛЕНКО – один із ініціаторів видання газети «Рада», фінансово підтримував українські театральні трупи, а також опікувався розвитком сільського господарства. Завдяки його невтомній праці, персонального практичного досвіду роботи на землі світ побачив унікальні статті, справжні бестселери кінця XIX – початку XX ст. «Чорний пар і плодозмін», «Худоба: коні, скотина, свині та вівці», «Сіяні трави, кукурудза та буряки», «Виноград», «Сад».

Висловлюємо щиру вдячність Обласній універсальній бібліотеці імені Дмитра ЧИЖЕВСЬКОГО за організацію конференції, яка стала важливою подією для усіх, хто цікавиться історією та культурою України, за можливість долучитися до вивчення спадщини видатного діяча та за створення атмосфери, що надихає на подальше вивчення нашої історії.

Особливу подяку хочемо висловити Анжелі САВЧЕНКО за її натхненний виступ, який відкрив нові сторінки життя та діяльності Євгена Чикаленка. Завдяки її зусиллям ми змогли глибше пізнати історію української ідентичності. Конференція вкотре нагадала про важливість збереження пам’яті про видатних українців і їхній вклад у національний розвиток. Спадщина Євгена Чикаленка надихає й сьогодні, вказуючи на значення самовідданості та любові до своєї землі.

Переглянути унікальний захід можна за посиланням на YouTube.

Автор статті: Дарія СЕРГІЄНКО,

студентка групи ГРС-23