Кіровоградщина – один з лідерів за підприємницькою активністю

Головна > Новини > Кіровоградщина – один з лідерів за підприємницькою активністю

Підприємці Кіровоградської області за січень-вересень 2023 року відкрили найбільшу кількість бізнесів, порівнюючи з аналогічними періодами минулих 2022-2020 років. За даними платформи Опендатабот, лідирує підприємництво у сферах торгівлі й надання індивідуальних послуг. На третьому місці – відкриття кав’ярень та ресторанів.

Одна з запорук такої підприємницької активності – запровадження грантової урядової програми «єРобота», в рамках якої можна отримати грант від 50 до 250 тисяч гривень на створення і розвиток бізнесу. На 2023 рік у держбюджет на фінансування мікрогрантів «єРобота» було закладено 1,8 мільярда гривень, що дозволило створити 18,5 тисяч робочих місць. Наступного року ця сума збільшиться до трьох з половиною мільярдів гривень. З фонду «єРобота» у Кіровоградській області у 2023 році підтримано 50 бізнес-проєктів. Загальна сума затвердженої фінансової підтримки для цих 50 грантів склала понад 12 мільйонів гривень.

Для отримання гранту підприємець бере на себе чіткі зобов’язання. Якщо він претендує на виплату до 150 тисяч гривень, має створити одне робоче місце. Якщо на суму до 250 тисяч гривень – не менше двох робочих місць. Утримувати зайнятість цих робочих місць потрібно не менше 24 місяців.

Загалом, за даними платформи Опендатабот, цього року на Кіровоградщині започаткували новий бізнес 755 підприємців. Віра в перемогу та економічну розбудову України закладається бізнес-ініціативами молоді регіону, а також економічно активної частини вимушених переселенців. Як результат – рекордна за останні роки кількість зареєстрованих ФОПів у м. Кропивницькому та області.

Підготували Володимир ЗАЙЧЕНКО і Михайло РУТИНСЬКИЙ за матеріалами Опендатабот, Кіровоградського обласного центру зайнятості та Суспільне Кропивницький.